Campus 5

  • EAN: 8592638125542
  • Výrobní číslo: 8592638125542
  • Katalogové číslo: 8592638125542
  • Výrobce: Pinguin
Skladová dostupnost
Pinguin - sklad: >5 ks

8 091,00 Kč

Campus 5

URČENÍ: Camping

Prostorný stan pro pět osob s velkou variabilitou vchodů a prostornou předsíní zachovává výhodu malých stanů – snadnou a rychlou stavbu.

Campus 5

Prostorný stan s velkou variabilitou vchodů a rozměrnou předsíní zachovává výhodu malých stanů – snadnou a rychlou stavbu.

Tropiko je vyrobeno z Polyesteru s polyuretanovým zátěrem, zaručujícím vodní sloupec o výšce 4 000mm. Švy jsou podlepeny vodotěsnou páskou.

Podlážka je vyrobena z Nylonu s Polyuretanovým zátěrem, poskytujícím 10 000mm vodního sloupce.

Pruty se skládají z laminátových segmentů o průměru 13mm (hlavní pruty a podpěry přístřešku nad vchodem), 11mm (předsíňka) a 7mm (výztuha nad vchodem do ložnice).

Stan Campus 4 postavený

 

Technické parametry

Parametry
Hmotnost12.3 kg
Hmotnost bez ložnice10 kg
Rozměry po sbalení⌀28 x 67 cm
Počet osob5+
Počet vchodů2
KonstrukceKopule
Počet větracích otvorů5
Počet prutů / bodů křížení4 / 1
Lze postavit bez ložniceAno
Výška stanu (ložnice)200 (190) cm
SilikonizovánoNe
Podlepené švyAno
Počet kolíků27
KategorieRodinné
Materiál
Materiál prutůLaminát
Průměr prutů13 mm
Materiál tropikoPolyester, PU zátěr 4 000mm H2O
Materiál podlážkaNylon, PU zátěr 10 000mm H2O
půdorys stanu Campus 4

 

Popis

Stan je dvouplášťový a skládá se z vnitřního stanu a z vnějšího pláště – tropika. Vnitřní stan má půdorys tvaru obdélníku s jedním vchodem na jeho delší straně. Vnější stan má velkou předsíň, do které lze vcházet dvěma různými vchody.

Koncepce Stanu

Je založena na principu, kdy prutová konstrukce navlečená v tunelech z perforovaného materiálu je vně tropika. Tropiko a vnitřní stan (který je zavěšen pod tropikem) se po provléknutí prutů tunely staví současně. Výhoda tohoto způsobu je, že vnitřní stan lze z tropika odepnout a tropiko pak můžeme postavit samostatně. Tak získáme jednoplášťový stan bez podlážky.

Větrání

Je umístěno ve vrcholu kopule tropika. Stříšky větracích okének jsou tvarované tak, aby nebyly sklápěné větrem. Tím je zabráněno zatékání i při dešti se silným větrem.

Stavba stanu

Pruty konstrukce prostrčíme děrovanými rukávy vně tropika a konce prutů zasuneme do mosazných oček na poutkách spodního okraje tropika. Pak sepneme spony na popruzích u země uvnitř stanu a tím se tropiko postaví. Vnitřní stan zapneme do poutek na vnitřní straně tropika. Postavený stan ukotvíme kolíky a šňůrami a dopneme sponami.