Jaký batoh a proč?

Jaký batoh a proč?

 

      Batoh jak na něj! 

1 

Naplňte batoh závažím, ideálně v podobné váze, jakou bude mít typická výbava. 

2 

Uvolněte nosné popruhy - včetně bederního popruhu, ramenních popruhů, hrudního popruhu, vrchních balančních dotahů a bederních stabilizátorů. Pokud má batoh nastavitelný zádový systém, nastavte jej do vaší správné pozice. 

3 

Lowe Alpine používá několik stavitelných zádových systémů. 

4 

Batoh si nasaďte na záda, nastavte si bederní popruh na boky a dotáhněte. Utáhněte ramenní popruhy tak, aby pohodlně seděly. Váha batohu se rozkládá mezi ramenní popruhy a bederní popruh právě dotažením nebo povolením ramenních popruhů. Ramenní popruhy příliš nedotahujte, většinu váhy by měl nést bederní popruh. 

5 

Vrchní balanční dotahy slouží k přitažení/povolení ramenních popruhů k/od batohu. Toto nastavení má velký vlik na stabilitu vrchní části batohu. Dotažením popruhů přitáhnete vrchní část batohu k zádům. Dotahy nastavte tak, abyste se s batohem na zádech cítili pohodlně. 

7 

Úplně nakonec sepněte a přitáhněte hrudní popruh. Jeho posazení je většinou 5 - 8 cm pod klíční kostí. 

6 

U některých batohů najdete na každé straně bederního popruhu přídavné dotahy bederního stabilizátoru. Jejich dotažením se batoh přitáhne bederní části zad a stabilizuje se spodní část batohu. Dotahy nastavte dle pocitu tak, aby batoh pohodlně seděl. Během túry budete pravděpodobně dotahy přenastavovat v závislosti na změnách terénu.